<< Click to Display Table of Contents >> És az egyebek…azaz a gyakorlat |
![]() ![]() ![]() |
A vevő/szállító számlák összeszedegetésekor elő-előfordul, hogy kétszer rendeljük ugyanazt a bizonylatot egy tételhez…ami tök fura, mert ugye két kattintás egy hozzárendelés…feltűnés nélkül nehéz megcsinálni…de mégiscsak előfordul…velem legalábbis. A dupla tételt ilyenkor csak jobb egér gomb és töröllel el kell távolítani.
Ha a számlák „szedegetésekor” az ablak aljához érünk, ott a legutolsó tételen könyvelt nyomva még nem történik összerendelés csak feljebb ugrik a tétel eggyel, hogy jól látható legyen…utána könyvel és ok…mi van, hogy itt is lesre futunk. 12
A tétel törlése felhasználóbiztos…alapjáraton a nem az aktív…ha már ugye hajlamosak vagyunk nyomkodni az entert eszetlenül…
Úgyhogy OK-ra át, akkor lesz törölt a tétel.
Ha az első kivonat beolvasásakor a bérek, adók, bankköltségek utalására megképeztük a szabályokat érdemes törölni a kivonatot és újra beolvasni…növelendő az élvezeti értéket.
A bankkártyás, egészségpénztáras és ehhez hasonló jellegű vevő kiegyenlítéseket célszerű valamilyen 389-es számlára kontíroztatni és onnan egyösszegben, a bank lekönyvelése után átvezetni a bankkártyás vevőre a kiegyenlítést. Ez a hozzárendelés fix bankszámlaszám szabállyal létrehozható. Ha havi kivonatunk van és napi bankkártyás utalás, akkor célszerű az első összerendelés/kontírozás után törölni a kivonatot és újra beolvasni…így a teljes hónapra kontírozódik az összes ilyen tételünk.
Ha egy szállító partnerünktől például engedményt is kapunk, akkor „alapjáraton” szállítóra fogja könyvelni a program a partner bankszámlaszáma alapján a tételt. Ámde! Ha ezekre a kapott engedményekre új szabály képezünk pl. megjegyzés alapján, akkor a továbbiakban az lesz a szent.
Azt, hogy miért nem olvassa be a program a banki fájlt, csak az Infotéka tudja megmondani…mi a csoportban nem.
És tényleg minden használattal egyre bölcsebb lesz a konvertáló…meg mi is. :)