<< Click to Display Table of Contents >> Ha olyan vevőnk/szállítónk van, amihez van számlánk a nyitott listában |
![]() ![]() ![]() |
akkor a tételen a vevő-szállítóra kontíroz lehetőséget választjuk…
…ekkor tulajdonképpen a nyitott listába jutunk. Félkövérrel a tétel eredeti banki „szövegezését” láthatjuk az ablakban. A ctrl+f mezőben lehetőség van partner vagy számlaszám alapján keresni…ahogy könnyebb…
Jelen esetben partnerre, mert hivatkozási számot nem írtak az utalásnál. Ha megvan a számla (márpedig megvan), akkor a sor végén könyvelt nyomunk.
Így, visszatérve a kivonat ablakba látjuk, hogy fekete, tehát kontírozott lesz a tétel. Az alsó részben a banki tranzakcióhoz tartozó kontírozások, eddig könyvelve sorában láthatjuk az adott tételhez rendelt összegek mindösszesen értékét.
Ha olyan vevő/szállító kiegyenlítésünk van, ahol hivatkozási szám is megadatik a tételen szintén vevő-szállító kontírozást választunk…
…de ez esetben tudunk bizonylatszámra keresni…
Ha egy kiegyenlítéshez több számla tartozik, azt a program abban az esetben ismeri fel és „pakolja be” a banki sor alá, ha teljes hivatkozási számok szerepelnek az állományban. Ez mondjuk ritka, mint a fehér holló. 12
Ha nem vagyunk ilyen szerencsések, akkor a tételen jobb gombot nyomva és vevő-szállító kontírozást választva kijelölgethetjük a szükséges tételeket…könyvel gombot nyomkodva az adott tételek végén. A kontrollszám ezúttal is megmutatja, hogy a tételhez könyvelt összegek összesenben hogyan alakulnak.
Ha a tételhez könyvelt összegek összege nem egyezik meg magának a banki sornak az értékével, azt a program az ellenőrzés során…vagy ha ez elmarad a véglegesítés előtt jelzi…konkrétan, hogy hányadik sorban keressük a hibát.
Ha csak a tételhez tartozó összeg tűnik egyértelműnek, akkor ugyancsak vevő-szállító kontírozást választunk és az összeg oszlop fejlécére kattintva sorrendbe tudjuk tenni összeg alapján a nyitott tételeket…ez segíthet a beazonosításban…bankkártyás vásárlások esetén különösen…ott más kiindulási pont az esetek nagyrészében nem is lehet (esetleg a dátum adhat még támpontot, arra az oszlopra is lehet sorba rendezni az oszlop nevére kattintással).